Bezdomnosc

Opublikowano: piątek, 28, wrzesień 2018 10:36
Jakub

Wczoraj w Kielcach zakończyliśmy cykl Konferencji Regionalnych "Pokonać bezdomność”, które okazały się dużym sukcesem – w konferencjach uczestniczyło łącznie ponad 500 osób, zaprezentowaliśmy 32 różnorodne dobre praktyki w zakresie rozwiązywania problemu bezdomności, zaistnieliśmy z problematyką bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego w wielu mediach regionalnych.

Federacja pragnie gorąco podziękować za pracę i zaangażowanie naszych prelegentów z organizacji pozarządowych i ośrodków pomocy społecznej, a także z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i urzędów wojewódzkich. Równie gorące podziękowania pragniemy złożyć na ręce wszystkich uczestników konferencji, organizatorów lokalnych (w tym nieocenionych wolontariuszy) oraz wszystkich osób i instytucji, dzięki którym konferencje mogły się odbyć.

Podsumowanie cyklu konferencji odbędzie się 29 listopada w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - wszystkie 32 instytucje i organizacje, których dobre praktyki zostały wytypowane przez urzędy wojewódzkie, otrzymają listy gratulacyjne z rąk Minister Elżbiety Rafalskiej, zaś 6 najlepszych dobrych praktyk zostanie nagrodzonych nagrodami rzeczowymi. Jednocześnie, na spotkaniu w Ministerstwie, zaprezentujemy publikację zawierającą szczegółowe opisy wszystkich 32 dobrych praktyk. Będzie ona oczywiście dostępna również w wersji elektronicznej na naszej stronie.

Jeszcze raz dziękujemy i przypominamy o możliwości nawiązania współpracy z Federacją

Wszystkie prezentacje z konferencji dostępne są na naszej stronie

 

Dziękujemy!