Bezdomnosc

Opublikowano: czwartek, 28, marzec 2019 10:31
Jakub

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością informujemy, że w roku 2019 Federacja będzie kontynuować projekt „Pokonać bezdomność” polegający na promowaniu i upowszechnianiu dobrych praktyk z zakresu rozwiązywania problemu bezdomności. W tym roku zorganizujemy prezentacje dobrych praktyk i poświęcone im debaty w aż 12 miastach – Białymstoku, Częstochowie, Gdańsku, Gorzowie Wlkp., Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, i Wrocławiu. Podobnie jak w zeszłym roku, opisy dobrych praktyk (a także wnioski z debat) zostaną wydane w formie publikacji.

Szukamy dobrych praktyk w trzech obszarach:

  • STREETWORKING I PRACA W ŚRODOWISKU (OUTREACH)
  • ROZWIĄZANIA MIESZKANIOWE W PRZECIWDZIAŁANIU BEZDOMNOŚCI
  • WSPÓŁPRACA SAMORZĄDU Z SEKTOREM POZARZĄDOWYM

Jeśli chcieliby Państwo zaprezentować swoje dokonania, które mogłyby zostać przyjęte w innych miastach, chcieliby Państwo podjąć debatę mającą na celu poprawę systemu pomocy osobom bezdomnym, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Wypełniony formularz prosimy odesłać do 7 kwietnia br. (na adres email podany w formularzu) W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości chętnie udzielimy wyjaśnień – mailowo (ten sam adres) lub telefonicznie: 600 350 002.

W przypadku wyboru Państwa dobrej praktyki, będziemy oczekiwać od Państwa opisu dobrej praktyki (ok. 5 stron opisu) oraz udziału w jednej debacie w charakterze prelegenta (20-minutowa prezentacja powerpoint). Dla autorów/prelegentów przewidujemy symboliczne honorarium oraz zwrot kosztów dojazdu na debatę.

Zapraszamy do udziału zarówno organizacje pozarządowe, jak i samorządy (ośrodki pomocy społecznej). Organizacje i samorządy, które brały udział w zeszłorocznej edycji projektu prosimy o niezgłaszanie ponownie tych samych dobrych praktyk (można natomiast zgłaszać opis dotyczący np. wybranego aspektu działalności, innego niż opisany w 2018 r.)

Będzie nam niezmiernie miło poznać Państwa działalność i wypromować ją w skali całego kraju!

Formularz zgłoszeniowy: (pobierz)