Bezdomnosc

Opublikowano: czwartek, 18, kwiecień 2019 09:14
Jakub

Czas rozwiązać problem bezdomności w Europie!
Powiedz: #WspieramOsobyBezdomne

 

Zobacz kto złożył już deklarację #WspieramOsobyBezdomne

 

Szanowni Kandydaci i Kandydatki do Parlamentu Europejskiego,

 

Według szacunków FEANTSA i Fundacji Abbé Pierre, każdej nocy w Unii Europejskiej co najmniej 700.000 osób bezdomnych pozbawionych jest własnego dachu nad głową. To aż o 70% więcej niż jeszcze 10 lat temu. Nowy Parlament Europejski może odegrać kluczową rolę w rozwiązaniu problemu bezdomności w Europie. Państwo, jako przyszli Europosłowie, możecie w tym ogromnie pomóc, dlatego właśnie zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie.

 

W jaki sposób Europosłowie mogą walczyć z bezdomnością w UE?

Możecie Państwo pomóc rozwiązać problem bezdomności w UE składając deklarację, iż wykonując mandat Europosła, będziecie Państwo wspierać osoby bezdomne!

Oto jak można tego dokonać:

  • Składając internetową deklarację #WspieramOsobyBezdomne / #StandUpForHomelessPeople (złożenie deklaracji nie powoduje powstania żadnych zobowiązań finansowych)
  • Upowszechniając swoją deklarację wspierania osób bezdomnych poprzez udostępnienie w mediach społecznościowych zdjęcia lub materiału video z poniższym posterem wydrukowanym w formacie A4. Prosimy nie zapomnieć oznaczyć w postach FEANTSA (Facebook i Twitter: @FEANTSA) oraz polskiej Federacji organizacji pomagających osobom bezdomnym (Facebook: @OFRPB, Twitter: @Bezdomnosc_PL). Prosimy także o użycie następujących hashtagów:

#WspieramOsobyBezdomne   #StandUpForHomelessPeople   #BeFairEU

Złóż deklarację internetową (strona www FEANTSA)   

Poster do udostępnienia w mediach społecznościowych (PDF)

 

ZŁÓŻ DEKLARACJĘ INTERNETOWĄ 

 

Jak można zaangażować się bardziej?

Proponujemy 5 możliwości zaangażowania się Europarlamentarzystów w pomoc osobom bezdomnym w Europie. Prosimy o skorzystanie z jednego, kilku lub wszystkich!

 

O kampanii:

Kampanią #WspieramOsobyBezdomne (#StandUpForHomelessPeople) chcemy zwiększać świadomość potrzeby tworzenia nowych i lepszych polityk mieszkaniowych, jak również pełniejszej implementacji istniejących narzędzi w tym zakresie. Chcemy zachęcić Parlament Europejski do przeciwdziałania zjawisku bezdomności w Europie. Chcemy, aby rozwiązanie problemu bezdomności stało się priorytetem dla Unii Europejskiej. W Europie XXI wieku nie ma miejsca na bezdomność!

 

Kim jesteśmy?

Ogólnopolska Federacja na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności jest polskim związkiem stowarzyszeń działających w obszarze przeciwdziałania zjawisku bezdomności. Celem Federacji jest zapobieganie i łagodzenie skutków ubóstwa i wykluczenia społecznego osób zagrożonych bezdomnością i doświadczających bezdomności poprzez stymulowanie i wspieranie współpracy wszystkich środowisk zaangażowanych w pomoc osobom bezdomnym w Polsce oraz wpływanie na politykę społeczną w zakresie rozwiązywania problemu bezdomności.

Jesteśmy także częścią sieci europejskiej FEANTSA (Europejska Federacja Organizacji Krajowych Pracujących z Osobami Bezdomnymi), z którą współpracujemy przy realizacji niniejszej kampanii.

 

Zachęcamy do skontaktowania się z nami w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie! 

  

   

Pobierz PDF

 Zobacz kto złożył już deklarację #WspieramOsobyBezdomne