Bezdomnosc

Warning: Parameter 2 to modChrome_block() expected to be a reference, value given in /templates/dd_appledesign_75/html/modules.php on line 45

Warning: Parameter 3 to modChrome_block() expected to be a reference, value given in /templates/dd_appledesign_75/html/modules.php on line 45
Opublikowano: czwartek, 18, sierpień 2016 09:01

W odpowiedzi na niedawne doniesienia medialne dot. inicjatyw zmierzających do usunięcia dr Adama Bodnara ze stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich, w związku z faktem, iż obecnie urzędujący Rzecznik jest wielkim sprzymierzeńcem organizacji pozarządowych przeciwdziałających bezdomności i wspierających osoby bezdomne w procesie reintegracji społecznej, Federacja postanowiła wystosować do Marszałka Sejmu RP apel o niepodejmowanie działań w tym zakresie (pobierz).

 

Opublikowano: wtorek, 19, lipiec 2016 11:10

Publikujemy stanowisko Federacji przesłane do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w ramach konsultacji społecznych Narodowego Programu Mieszkaniowego (pobierz).

 

Opublikowano: poniedziałek, 13, czerwiec 2016 16:35

W dniu dzisiejszym Federacja wysłała do polskich Europarlamentarzystów list (pobierz) z prośbą o poparcie Oświadczenia pisemnego w sprawie strategii UE na rzecz przeciwdziałania bezdomności (druk nr 0052/2016) (pobierz). Liczymy na to, że kolejne już wystąpienie Parlamentu Europejskiego skłoni wreszcie Komisję Europejską do przyjęcia unijnej strategii. Mamy także nadzieję, że podobne prace rozpoczną się w krajach członkowskich, które dotychczas nie przyjęły dokumentu strategicznego dot. bezdomności (w tym w Polsce). Aby dokument został przyjęty przez Parlament, podpisać go musi co najmniej połowa z 751 Europosłów - w chwili obecnej swoje podpisy złożyło ich zaledwie 124. Dlatego też zapraszamy wszystkich do kontaktowania się z europosłami, których Państwo znacie lub z tymi, którzy zostali wybrani z Państwa okręgów. Można wykorzystać treść naszego listu lub napisać własny. Można także kontaktować się z europosłami na Twitterze - #mygoalisahome. Najważniejsze, abyśmy dotarli z informacją o oświadczeniu i o tym jak jest ono ważne do jak największej liczby parlamentarzystów. 

 

Opublikowano: czwartek, 19, maj 2016 11:02

Drodzy przyjaciele, jesteśmy wreszcie pełnoprawnym, zarejestrowanym w KRS związkiem stowarzyszeń, w związku z czym zachęcamy się do włączenia się w nasze działania. Jeśli jesteście zainteresowani współpracą, wymianą informacji i wspólnym reprezentowaniem interesów podmiotów zajmujących się rozwiązywaniem problemu bezdomności, jak i interesów samych osób bezdomnych, zapraszamy do przyłączenia się do Federacji. Razem możemy więcej!

Informacje o procedurze rekrutacji dostępne są w dziale PRZYŁĄCZ SIĘ